Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1349 postów 1033 komentarze

Ryszard Majdzik - Stan wojenny i lata 80. PRL

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Okrągły stół - wolność, czy zdrada

 

https://www.youtube.com/watch?v=Pj2lh860o3c

film: PROGRAM7 TV


KOMENTARZE

 • Bardzo dobry materiał filmowy.
  Film pokazuje bardzo uczciwie jaki był proces rozumowania i motywy działania większości solidaruchów.

  To klasyczny przykład pożytecznego idioty który nie rozumiał co się naprawdę dzieje i który z całego serca i uczciwie popierał ruch zdrady narodowej sterowanej przez globalnych bandytów (tego oczywiście nie wiedział, nie rozumiał).
  Pełnił dla globalnych bandytów dokładnie taką samą rolę jak islamiści na bliskim wschodzie którzy też szczerze wierzą że walczą o islam o Allacha by żyć w zgodzie z wiarą Allacha podczas gdy naprawdę walczą o interesy globalnych bandytów. (Podobnie jest z Banderowcami i innymi pożytecznymi dla globalnych bandytów idiotami).
  .
  Film pokazuje jak zachodnia propaganda uczesała malutki rozumek tego niewykształconego robotnika.
  I tacy jak on rozwalali z zapałem Polską gospodarkę.

  Na tytułowe pytanie wolność czy zdrada odpowiedź jest złożona
  Chcieli wolności ale walczyli w interesach globalnych bandytów którzy wcale nie byli zainteresowani daniem Polakom jakiejś wolności a wręcz przeciwnie.

  Czy zdrada ? Zdrada to działanie świadome w złej wierze.

  W przypadku pożytecznych idiotów nie może być mowy o zdradzie a tylko o naiwności i głupocie.
  W przypadku V kolumny żydowskie już można mówić o zdradzie bo oni działali w interesie globalnego żydostwa które jest jednocześnie globalnym bandyto i działali świadomie wbrew interesom narodowym Polaków . Jeżeli działali jako obywatele Polscy, to dokonywali zdrady Polskich interesów narodowych (na rzecz żydowskich interesów narodowych).

  Jak wiemy Solidarność była w istocie sterowana przez V kolumnę żydowską (Michniki, Kuronie, Geremki, Mazowiecki....wielu wielu innych)
  I to nie była tajemnica, pożyteczni idioci wszyscy to wiedzieli i klaskali ile sił w robotniczych rękach.
  A do tego guru KK czyli JPII również żyd współpracujący z Reganem i jego służbami. A JP II sterował na zasadzie hierarchii (dyktatury) wszystkimi biskupami a ci na tej samej zasadzie wszystkimi ambonami.

  Można powiedzieć że pożyteczni idioci byli bez szans na zrozumienie co się dzieje.

  Dzisiaj jedna k z perspektywy lat i nowych doświadczeń (prywatyzacje, jawne zdrady interesów narodowych) wypadało by żeby pożyteczni idioci w końcu zrozumieli co wywalczyli narodowi Polskiemu. (status żydowskiej kolonii).

  Mam cichą nadzieję że większość już rozumie.
  Człowieczek na filmie dalej nie rozumie (ale korzysta pełnymi garściami z "wolności" jako zasłużony bojownik (zasłużony dla globalnych bandytów nie dla Polski).
  Globalni bandyci takich wynagradzają, utwierdzając ich uczesane rozumiki "że się opłacało".
 • @
  Filmik ten tylko utwierdził słuszność moich poglądów i ocenę Solidarności przed "Grudniem" jak i po "Grudniu". Jedyną pociechą dla mnie jest to ze nie otumaniono mnie ani skutecznie nie zastraszono aby w ich szeregi się zapisać. Mimo specyficznej sytuacji pozostałem i nadal pozostaję "neutralny"w stosunku do sił politycznych i przemian w Polsce. Neutralny gdyż nie zgadzałem się z żadną z ówczesnych dwóch stron jak i nie zgadzam się z dzisiejszym sposobem prowadzenia państwa polskiego.
  W Polsce panuje tendencja złego nazewnictwa wartości. Patriotyzmem nie jest czynna walka o kraj z okupantem ani z niechcianym Rządem. Jest to HONOR który następuje po patriotyzmie,
  a raczej występuje w sytuacji gdzie tego patriotyzmu zabrakło.
  Czym w mojej opinii jest patriotyzm domyślcie się sami.

  Postu nie oceniam gdyż nie wiem jaki pogląd reprezentuje autor do tego filmowego materiału.
 • Autor
  Faktem jest ze entuzjazm mlodych zostal wywolany i sterowany przez osrodki nieprzyjazne Polsce.Stan wojenny to raczej obrona przywilejow/pozycji sluzb i komunistow a nie Polski i Polakow.
  Wieksza i korzystniejsza dla Polski zmiana byl rok 1956(zatrzymanie implementacji komunizmu i przejscie na socjalizm) niz 1989 (kapitulacja przed judeo-globalizmem)
 • @mac 16:57:18
  To po cholerę ci komuniści w PRLu tyle budowali przecież jak tak grabili to po co nabudowali tyle blokowisk w całej Polsce, po co kształcili ten naród który chcieli okradać, poco leczyli za darmo tych co ich nienawidzili i okradali... co za marnotrawstwo środków do zagrabienia..

  To jacyś ciężcy idioci a nie grabieżcy okradający naród.
  Znacie innych takich grabieżców co tyle ludziom nabudowali ?

  Ja znam kilku.
  Kaddafi, Sadam Husain, Miloszewicz, Łukaszenka...
  Trzech pierwszych już zamordowała globalna demokracja.

  Z drugiej strony III Rp ...od samego początku grabiła majątek narodowy Polaków pobudowany przez komunistów , poziom edukacji obniżyli do zera bezwzględnego, opiekę medyczną sparaliżowali skutecznie (niedostępna), poziom bezrobocia podnieśli do poziomu klęski narodowej...itd

  I każą nam kochać III RP i nienawidzić PRLu.

  Hm... jak próbuję to zrozumieć to zwoje mi się przegrzewają.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30