Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1225 postów 964 komentarze

Skazanie Miernika i bezkarność Kiszczaka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyrok i zamknięcie do więzienia Zygmunta Miernika jest tryumfem bezprawia.

Bezprawia w którym niezlustrowany, wyjęty spod całkowitej, jakiejkolwiek kontroli demokratycznego państwa, całkowicie bezkarny w swoich działaniach przestępczych Sąd, wymierza karę człowiekowi, który od lat protestuje  przeciwko temu bezprawiu .

Adam Słomka i Ewa Stankiewicz w programie „W punkt” TV REPUBLIKA 20.04.2016


PAP :  10 miesięcy więzienia za rzucenie tortem w sędzię

mr/         2016-04-20, 17:021

Z dwóch do 10 miesięcy więzienia podwyższył warszawski sąd okręgowy karę dla Zygmunta Miernika., który w 2013 r. rzucił tortem w sędzię zajmującą się sprawą Czesława Kiszczaka. W środę sąd ogłosił prawomocny wyrok w tej sprawie uznając zasadność apelacji prokuratury.

Tylko taka kara jest karą zasłużoną. (...) Oskarżony musi sobie wreszcie uświadomić, że popełnianie przestępstw nie popłaca i takie zachowanie musi spotkać się z adekwatną reakcja prawnokarną - uzasadniała wyrok sędzia Agnieszka Komorowicz.

 

Dodała, że stopień winy Miernika. jest znaczny, zaś nie bez znaczenia pozostaje fakt, że oskarżony był do swego zachowania przygotowany, działał z premedytacją, w obecności mediów i jego czyn nie był spontaniczny. - Oskarżony na żadnym etapie postępowania nie wykazał, że zrozumiał naganność tego co zrobił, nie miałżadnej refleksji - wskazała.

 

Przewodniczący składu sędziowskiego sędzia Piotr Kluz przyznał, że sąd jest w stanie zrozumieć niezadowolenie społeczne wynikające z przeciągających się procesów, ale dodał, że epatowanie przemocą jest jednak niedopuszczalne, naganne i nie służy ochronie prawa. - Nie jest drogą do domagania się ochrony praw takie zachowanie, które jednocześnie te prawa łamie - podkreślił.

 

Naruszenie nietykalności i znieważenie sędziego

 

W październiku zeszłego roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli uznał Miernika za winnego naruszenia nietykalności cielesnej sędzi Anny Wielgolewskiej z Sądu Okręgowego w Warszawie, którą Miernik ugodził tortem w tył głowy. Według sądu było to nie tylko naruszenie nietykalności, ale też znieważenie sędziego podczas i w związku ze sprawowaniem urzędu, a także znieważenie konstytucyjnego organu RP. Od wyroku odwołała się zarówno prokuratura, według której kara była zbyt łagodna, jak i obrona, która wnioskowała o uniewinnienie wskazując na - jej zdaniem - brak dowodów winy.

 

Proces dotyczył posiedzenia sądu z czerwca 2013 r. W SO przesłuchiwano wówczas dwoje psychiatrów, którzy uznali, że zdrowie b. szefa MSW z lat PRL Czesława Kiszczaka (zmarł w listopadzie ubr. - red.) nie pozwala na sądzenie go po raz piąty za przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników kopalni "Wujek" w 1981 r.

 

Gdy sędzia Wielgolewska ogłosiła, że przesłuchanie biegłych odbędzie się przy drzwiach zamkniętych, obecna w sali jako publiczność grupa osób z Adamem Słomką na czele zaprotestowała, głośno wyrażając niepochlebne dla sądu opinie. Wtedy sędzia ogłosiła przerwę w posiedzeniu. Gdy wychodziła z sali, Zygmunt Miernik rzucił w nią tortem z bitą śmietaną. Sędzia została trafiona w tył głowy. Potem posiedzenie dokończono niejawnie. W końcu sędzia zawiesiła proces Kiszczaka z powodu jego złego stanu zdrowia. Jeszcze w 2013 r. SA prawomocnie utrzymał tę decyzję SO.

 

Kilka dni później Miernik usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych. Atak na sędzię stanowczo potępiła Krajowa Rada Sądownictwa. Kierownictwo sądu okręgowego wyraziło wówczas "głębokie poruszenie" incydentem.

 

Dwa miesiące więzienia

 

Pół roku temu sąd rejonowy, skazując Miernika na dwa miesiące więzienia, uznał, że nie było wątpliwości, iż to on rzucił tortem w sędzię. Wskazał, że jego czyn miał na celu "poniżenie sędziego". Te ustalenia w środę potwierdził SO. Wskazał, że celem oskarżonego było "poniżenie, ośmieszenie i okazanie pogardy" konstytucyjnemu organowi państwa.

 

M. nie był w środę obecny na ogłoszeniu wyroku. Przed sądem rejonowym Miernik nie doczekał końca uzasadnienia orzeczenia i demonstracyjnie wyszedł z sali obrażając sędzię wulgarnymi słowami - za co został ukarany dodatkowymi 14 dniami aresztu, wyegzekwowanymi natychmiast po tamtym zdarzeniu. Z kolei we wrześniu zeszłego roku sąd rejonowy ukarał Miernika karą pieniężną za zakłócanie rozprawy ws. rzucenia tortem.

 

W innej ze spraw katowicki sąd wymierzył Miernikowi karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu w związku z "próbą zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania czynności". - Nie informujecie, że chodziło o pomnik rosyjskich okupantów i walkę z pozostałościami komunizmu - przerywał przed tygodniem sądowi Słomka, zanim został usunięty z sali.

 

Środowemu ogłoszeniu wyroku towarzyszyły środki bezpieczeństwa, osoby wchodzące na salę - głównie dziennikarze - były kontrolowane. Zwolennicy Miernika zgromadzeni pod salą skandowali hasła, m.in.: "Precz z komuną".

 

PAP

 

Tu jest relacja Filmowa TV POLSAT

 http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-04-20/10-miesiecy-wiezienia-za-rzucenie-tortem-w-sedzie/

komentarze

Mirosława Grabińska · 

 

 

Ten wyrok to kpiny z obywateli. Człowieka, który walczył z komuną skazują na karę bezwzględnego więzienia a komunistycznych morderców te sądy nie skazały nawet na 1 dzień odsiadki!!!!..Pytanie.... śmiać się czy płakać nad tymi wyrokami ze sprawiedliwością nie wiele mającymi wspólnego!!!!!

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brak relacji w gazecie Polskiej codziennej i na kilku portalach prawicowych

cenzura???

piszcie do nich emaile z zapytaniem DLACZEGO?

posyłajmy tez to info - by nie mowile ze nie wiedzieli...

 

dziękuję wszystkim co przybyli do Warszawy 

proszę o przesyłanie zauważonych relacji

 

teraz będziemy robić akcje pod sądami w kraju, zaczynamy od wtorku w Krakowie

piszemy tez zawiadomienie o przestępczych praktykach w sadzie okręgowym  (wyłączanie jawności wejściówkami jak w stanie wojennym tylko dla osób które stawiły się przed godzina 12 a sprawa wyznaczona była na godz. 15 ! w ten sposób nie wpuszczono poprzednio TV Republika a na ogłoszenie wyroku TV Polsat i publiczności całej z weteranami WIN na czele, przybył m.in Grzegorz Braun) kierowane do prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, 

zgłosili się parlamentarzyści do napisania interpelacji.

dalsze relacje niebawem

pozdrawiam Niezłomnych 

Adam Słomka

 

List do Prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawienie Zygmunta Miernika

https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/1543b17a0f851e7a?projector=1

Zatrzymanie Zygmunta Miernika

 

KOMENTARZE

 • Zygmunt Miernik zwolniony!
  Skazany na 10 miesięcy więzienia, za protest przeciw bezkarności Kiszczaka został dziś po południu zwolniony.

  Był dzisiaj (w piątek) na procesie o pomnik sowieta

  O czym poinformował Adam Słomka
 • A mógłby...
  Kwasem... jak choćby w Indiach....
  Jak już siedzieć, to uczciwie :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031