Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1291 postów 1008 komentarzy

Zastępca HGW oberwał tortem od mieszkańców Pragi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Oni torturują, my – tortujemy: prezent dla władz od anarchistów z Syreny (Wilcza 30) na piąte urodziny ich strajku mieszkaniowego.

Więcej: www.syrena.tk. Wiceprezydent Jarosław Jóźwiak i szef Biura Polityki Lokalowej Tomasz Krettek kłamali w żywe oczy na spotkaniu z Komitetem Obrony Lokatorów, Syreną i zrozpaczonymi, walczącymi lokatorami na Pradze. Tyle lat, tyle rozmów, konsultacji, okrągłych stołów, komisji, i wciąż reprywatyzacja hula w najlepsze. Jóźwiak nazwał tortowanie „chamstwem” i „brakiem kultury”. Znamienne, że nigdy nie użył tego słowa wobec działań czyścicieli, także podczas dzisiejszego, praskiego spotkania. Po wielu latach naszego gadania o nierozliczanych kosztach odbudowy Warszawy, prezydent w końcu zaczął mówić o tym, że biznesmeni uwłaszczają się na owocach ogromnej społecznej pracy (odbudowa miasta z ruin kosztowała 70 miliardów dzisiejszych złotych). Zaznaczył przy tym, że „sprawa rozliczeń za nakłady jest często odrzucana w sądach przez… przedawnienie”. A jaka opcja do cholery od 10 lat rządzi tym miastem (z przerwami – już ze dwie dekady) i dopuściła do przedawnienia?!

Władze są w pełni odpowiedzialne za wyrzucanie ludzi na ulice – nie będziemy jedynymi, którzy ponoszą tego koszty. Obrzucenie tortem urodzinowym to tylko mała rekompensata…”


 

film i foto:  Syrena Wwa

 

KOMENTARZE

 • szkoda ,że
  nie przywalono świńskim łbem oderwanym od polskiego tułowia.
 • gorąco polecam wywiad z Panem Albinem Siwakiem (3 części) w ktorym opowiada jak....
  Polacy odbudowywali po wojnie swoją całkowicie zniszczoną stolicę:
  https://m.youtube.com/results?q=siwak&sm=12
 • @Jan Paweł 19:00:17
  Szkoda że tak niewielu ludzi, tego pokroju co Albin Siwak, miało wpływ na losy powojennej i współczesnej Polski.
 • Milion złotych! Cena, za jaką została zamordowana Jola Brzeska!
  http://www.siemysli.info.ke/wp-content/uploads/2015/01/6c8abc65f4819d95c757ca1caa9a42d2.jpg

  Mieszkanie po zamordowanej najprawdopodobniej działaczce ruchu lokatorskiego, Jolancie Brzeskiej, wystawiono na sprzedaż. Cena? Milion złotych. „To unikalna okazja” – zachwalają sprzedający.

  Brzeska jest legendą wśród wszystkich polskich lokatorów. Swoją walkę o ich prawa przypłaciła życiem. Teraz mieszkanie, o które walczyła, jest wystawione na sprzedaż. Mieszkanie, które przez lata wynajmowała Jolanta Brzeska, działaczka ruchu lokatorskiego, zamordowana w niewyjaśnionych okolicznościach, jest na sprzedaż. Cena – blisko 1 mln zł. „Unikalna okazja, mieszkanie w przedwojennej kamienicy w stylu Art Deco z 1932″ – tak reklamuje lokal agencja nieruchomości. – „Zamieszkaj w towarzystwie ludzi ze świata kultury i nauki”. Jolanta Brzeska mieszkała w kamienicy przy ul. Nabielaka od 1950 r. Płaciła czynsz miastu, ale budynek przejął Marek Mossakowski, znany z Jolanta Brzeska, mieszkanka budynku przy Nabielaka 9 pozostawała w sporze z Markiem Mossakowskim, zajmującym się skupywaniem roszczeń reprywatyzacyjnych i odzyskiwaniem budynków w całym mieście. Chciał on pozbyć się wszystkich mieszkańców kamienicy przy Nabielaka 9.

  1 marca 2011 roku spalone zwłoki Jolanty Brzeskiej znaleziono w lesie kabackim. Postępowanie w tej sprawie zostało zawieszone w 2013 roku, wkrótce po tym, gdy biegli sądowi, badający profil psychologiczny zmarłej wydali opinię, że niemal na pewno doszło do zabójstwa, a jednym z głównych motywów mogły być kwestie związane z reprywatyzacją.
 • @Eugeniusz Sendecki 14:44:12
  Marek Mossakowski znany warszawski kamienicznik ma na sumieniu tragedie dziesiątków lokatorów (w tym zabójstwo Jolanty Brzeskiej)

  Ofiara reprywatyzacji. Historia JolantyBrzeskiej

  http://magazynkontakt.pl/ofiara-reprywatyzacji-historia-jolanty-brzeskiej.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31