Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
951 postów 783 komentarze

Dwie manifestacje przed Sejmem w sprawie TK

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przed Sejmem od godz. 17.30 odbyły się dwie manifestacje. Po jednej stronie ulicy stali przedstawiciele Stowarzyszenia Solidarni 2010, Ruch Kontroli Wyborów i Klubów Gazety Polskiej, po drugiej sympatycy Komitetu Obrony Demokracji.

Po stronie KOD widać było systematyczne dowożenie młodzieży, która najbardziej zajmowała się paleniem papierosów, komórkami, rozmowami miedzy sobą. Flag narodowych prawie wcale nie mieli. Była flaga UE i czarne flagi partii Razem. Trwała rywalizacja na hasła i okrzyki. Podczas manifestacji ,w Sejmie przegłosowano kandydatury na pięciu  sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Przy gwizdach ze strony KOD odśpiewano Hymn Polski i owacjami przywitano nowych sędziów. Posłowie przegłosowali kandydatury Henryka Ciocha, Lecha Morawskiego, Mariusza Muszyńskiego, Julii Przyłębskiej, Piotra Pszczółkowskiego.

Podczas protestu przemawiali Ewa Stankiewicz, Adam Słomka, Zygmunt Miernik, Tomasz Sakiewicz, Paweł Piekarczyk, Paweł Zdun i kilkanaście osób spośród demonstrantów.


 Oświadczenie organizatorów protestu

Wobec skandalicznego, uwłaczającego elementarnemu poczuciu sprawiedliwości postępowania sędziów Trybunału Konstytucyjnego wraz z jego Przewodniczącym sędzią Rzeplińskim zwołane zostały manifestacje sprzeciwu na 2 grudnia przed sejmem i na 3 grudnia przed Trybunałem Konstytucyjnym.

W imieniu organizatorów społecznych protestów stwierdzamy:

- nie ma zgody na manipulowanie prawem

- nie ma zgody na zastraszanie wybranego w wolnych wyborach sejmu, czyli władzy ustawodawczej, przez władzę sądowniczą

- nie ma zgody na orzekanie przez sędziów we własnej sprawie

- nie ma zgody na stawianie się ponad prawem sędziów Trybunału Konstytucyjnego, ani jakichkolwiek innych sądów

- nie ma zgody na upolitycznienie Trybunału Konstytucyjnego, który reprezentuje de facto opozycję sejmową

- nie ma zgody na pełzające procedury, które pod szyldem demokracji wypaczają jej sens.

Prawo ma służyć dobru społeczeństwa, a nie społeczeństwo zmanipulowanemu prawu!

Polacy wybrali reformy i nie pozwolimy na ich torpedowanie!

Popieramy stanowcze działania sejmu, rządu i pana Prezydenta, które mogą przywrócić wiarygodność władzy sądowniczej w Polsce. 

 

 
KOMENTARZE

 • BARDZO DOBRZE, ŻE TAM BYŁAŚ Z KAMERĄ, EWINIA
  Najważniejsze - to patrzeć na ręce politykom. Będąc tam z kamerą jesteś OKIEM NARODU. Bardzo Ci dziękuję i gratuluję. Zazdroszczę, że mnie tam nie było.
  Co prawda wśród doradców Dudy jest Minister Balicki - ale co do Trybunału Konstytucyjnego przekręt ze strony pro-WASP-owskich Platformersów jest ewidentny.
  +
 • @
  Dzisiaj (czwartek) 3.12.2015 od godz. 8.30 do godz. 20.00 trwać będzie protest pod Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie ul. Szucha 12a.

  Przyjdźcie koniecznie! Każdy kto może!
 • żydo lewactwo zawsze ZDRADZI Polskę !!!!!
  PO -Nowoczesna -PSL i tak zwana lewica to ZDRAJCY Polski !!!
  !
  UWAGA oto przykład zdrady żydów !!!!!!!
  !
  Polska: Rząd zdradził Grupę Wyszehradzką
  on 23 września 2015 00:40 / 8 komentarze

  Wbrew wcześniejszym ustaleniom podjętym na zebraniu Grupy Wyszehradzkiej (V4), rząd premier Ewy Kopacz ostatecznie poparł propozycję Komisji Europejskiej o przymusowym rozdzieleniu 120 tys. imigrantów pomiędzy państwa UE. Decyzja zapadła w Brukseli na posiedzeniu rady ministrów spraw wewnętrznych państw unijnych. Przeciw głosowały Czechy, Słowacja, Węgry i Rumunia, od głosu wstrzymała się Finlandia.

  Rząd Roberta Fico już zapowiedział, że Słowacja nie zastosuje się do dyktatu Unii Europejskiej. Dopóki będę premierem Republiki Słowackiej obowiązkowe kwoty nie zostaną na słowackim terytorium wprowadzone – oświadczył Fico. Premier Słowacji dodał, iż prędzej naruszy procedury unijnego prawa, niż zgodzi się na dyktat.

  Tymczasem minister spraw wewnętrznych Republiki Czeskiej Milan Chovanec wyraził na Twitterze rozczarowanie postawą Warszawy oraz ogłosił tymczasowy koniec Grupy Wyszehradzkiej. !
  !
  !
  Przypominam !!!! ze wczoraj w USA terrorysta muzułmanin zastrzelił 14 osób i kilkanaście osób zostało rannych !!!! wiadomość dziś z rana od żydówki Falcman z USA dla TV [ żona Radka Sikorskiego ]
  !
  w Polsce ścierwa żydowskie które kierują mass-mediami cedzą kartofelki czyli mówią by nic konkretnego nie powiedzieć !!!
  !
  Słowianie ! te bydło żydo-medialne trzymają nas w nieświadomości !!!
  nie pasuje bydlakom żydowskim śmierć niewinnych osób zamordowanych przez muzułmanów w USA ! bo obecnie wciskają nam bydło i dzicz muzułmańską do Polski i Europy jako wzbogacanie kultury i religię [ podobno ] miłująca pokój !!! ŻYD TO WRÓG LUDZKOŚCI !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowiann lach dobry żyd to żyd w Izraelu ! w Polsce żyd to polityczny WRÓG !!!!!
 • chazarski Trybunał pilnuje chazarskiego porządku praffnego
  Ta zbieranina chazarów powinna zostać spakowana w worek i w Kopercie wysłana do Izraela.
 • @kfakfa 12:32:58
  Dokładnie tak .Pozdrawiam.
 • Relacja z protestu pod Trybunałem Konstytucyjnym
  Drugi dzień protestu - video na stronie Solidarni 2010

  http://solidarni2010.pl/32255-relacja-z-protestu-przed-trybunalem---drugi-dzien-protestu---video-na-goraco.html?PHPSESSID=ecc230f79e21fa56d10e2f5e1941bf65
 • @ewinia 11:28:01
  KOD w akcji

  http://vod.gazetapolska.pl/11877-kod-w-akcji

  KOD atakuje torebkami

  http://vod.gazetapolska.pl/11875-kod-atakuje-torebkami

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930