Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1228 postów 968 komentarzy

Święto Niepodległości przy pomniku Romana Dmowskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości, patrioci zebrali się przy pomniku Romana Dmowskiego, aby wspólnie uczcić ten dzień.

Byli młodzi narodowcy, członkowie Stronnictwa Narodowego, warszawiacy i przyjezdni. Przy pomniku głos zabrali m.in Pan doktor Eugeniusz Sendecki, który był głównym organizatorem  obchodów przy pomniku, Komendant Naczelny Polskich Drużyn Strzeleckich Jan Grudniewski, poseł Jankowski, ks. prałat Józef Maj. Pan Zbigniew Skatulski grał na akordeonie. Pan Zbigniew Witaszek wraz z synem  przywieźli pieczonego prosiaka, którego o godz. 19.19 zaczął kroić młody Damian Bieńko. Wszyscy najedli się do syta, trochę deszcz nas zmoczył, ale było uroczyście i patriotycznie. 

 


 

 

 

 Autor zdjęć:  chabor

KOMENTARZE

 • Swięto !!
  Brawo ! Dobrze się dzieje. I jest sposób na sprawdzenie koszerności tegoż świniaka.
 • Ci patrioci nie słuchają nawoływań Watykanu i byłego papieża, a dzisiaj świetego JPII
  i wszędzie instalują krzyż - symbol także Kościoła ktolickiego, który był od zawsze antypolski, antynarodowy, antypaństwowy.

  Materiały IPN BU 0449/9 t.5, s.12-14

  Notatka informacyjna

  (…) Watykan pragnie, aby te uroczystości (obchody 1022-lecia w Częstochowie w 1988r. – D.K.) nie przybrały charakteru n a c j o n a l i s t y c z n e g o i dlatego Episkopat Polski będzie usiłował im nadać profil ściśle religijny i spokojny.
  .........
  Inspektor Wydz. XIV
  Dep. I MSW
  Ppor. S.Żyrda
 • @Rzeczpospolita 12:16:17 - PAN SIĘ MYLI CO DO KOŚCIOŁA
  Nieprawdą jest, że Kościół "był od zawsze antypolski, antynarodowy, antypaństwowy". Owszem, można wysuwać twierdzenia, że Kościół Święty Matka Nasza z zasady jest a-polski, a-narodowy i a-państwowy. Chociaż wiele razy był pro-państwowy, o ile państwowi urzędnicy nie gnębili za bardzo katolików podatkami. Ostatnio w wielu sprawach Kościół milczy, został zmuszny do tolerowania ekscesów homoseksualnych Petza, Życińskiego i Charamsy, do upokarzającego milczenia w sprawie zalewu Europy muzułmanami. Naciski WASP-owskiej masonerii i Mossadu na Kościół są straszne.
  Bardzo mi przykro, że Pan nie widzi krzywdy jaka się nam, katolikom dzieje. Posądzam Pana nawet oa jakąś niekonsekwencję polityczną, być może związaną z jakimiś interesami. Ostatnio Pana widziałem jak Pan brał udział w poświęceniu pomnika nagrobnego Bohdana Poręby, wielkiego polskiego reżysera. Ten pomnik był z Krzyżem i Pan nie protestował. No to ja poinformuję Wdowę po Panu Porębie, jaki jest Pański stosunek do Krzyża na nagrobku Zmarłego.
  Bardzo mi przykro.
  Pozwolę sobie zachować i zarchiwizować Pański wpis.
  ===========
  Ci patrioci nie słuchają nawoływań Watykanu i byłego papieża, a dzisiaj świetego JPII // i wszędzie instalują krzyż - symbol także Kościoła ktolickiego, który był od zawsze antypolski, antynarodowy, antypaństwowy. // Materiały IPN BU 0449/9 t.5, s.12-14 // Notatka informacyjna // (…) Watykan pragnie, aby te uroczystości (obchody 1022-lecia w Częstochowie w 1988r. – D.K.) nie przybrały charakteru n a c j o n a l i s t y c z n e g o i dlatego Episkopat Polski będzie usiłował im nadać profil ściśle religijny i spokojny. // ......... // Inspektor Wydz. XIV // Dep. I MSW // Ppor. S.Żyrda // nadużycie link skomentuj // Rzeczpospolita 13.11.2015 12:16:17

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829