Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1295 postów 1014 komentarzy

Protest partii STONOGA PARTIA POLSKA pod Sądem Rejonowym

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Relacja z protestu pod Sądem Rejonowym Warszawa Praga Północ, przeciwko stalinowskiemu, haniebnemu, niekonstytucyjnemu wyrokowi wydanemu na zamówienie polityczne przeciwko Zbigniewowi Stonodze.

Pan Zbigniew cztery lata temu był prawomocnie ułaskawiony. Po czterech latach, bez podania nowych dowodów, pod osłoną nocy ktoś z Sądu Rejonowego Praga Północ wyrok prawomocnie uniewinniający zmienił na skazujący, na rok bezwzględnego więzienia. To nie może być, żeby w demokratycznym państwie zamykać człowieka tylko dlatego, ze jest niewygodny. Jest to bezprawne i karygodne!                 Protest prowadził Pan Piotr Rybak. Osoby pokrzywdzone przez sądy mówiły o swoich problemach. Policjant z bliska filmował protestujących. Po zapytaniu przez młodego człowieka na jakiej podstawie i z jakiego paragrafu jest filmowany, że jest tu prywatnie i nie chce , aby go filmować, policjant nie udzielił odpowiedzi oraz nie chciał się wylegitymować. Ironicznie się uśmiechał. Stwierdził, że dokumenty ma w samochodzie. Obowiązkiem policjanta jest podanie swoich danych. Telefonicznie wydał rozkaz „spakowania wozu”, a nawet „może być i drugi”  i przysłanie go pod Sąd. Wóz zaparkowano nieprawidłowo, pod prąd. Jeden z policjantów szarpał dziennikarza, który stanął w obronie człowieka. Policjant też nie okazał swoich dokumentów. Policjanci ukryci za ciemnymi okularami, bez dokumentów tożsamości, buta ich rozpierała. Po zaparkowany prawidłowo czerwony samochód wezwano wóz holowniczy, aby go stąd wywieźć. Wóz holowniczy miał ostre krawędzie, był skorodowany, nie spełniał wymogów holownika. Policjanci, którzy chcieli zakuć dziennikarza w kajdanki, popchnęli go na maskę samochodu powodując przy tym wgniecenie i porysowanie kajdankami maski. Następnie przewrócili go na asfalt. Pięcioro policjantów brutalnie przygniotło go, jak przestępcy założyli mu kajdanki i  wsadzili do wozu policyjnego, jak również drugiego zakutego w kajdanki uczestnika protestu. Przewieziono ich do komendy Rejonowej Policji przy ul. Grenadierów. Tam też udali się uczestnicy protestu, gdzie oczekiwali wiadomości o dalszym losie zatrzymanych kolegów.


Strona Zbigniewa Stonogi

 

https://www.facebook.com/zbigniewstonogaoficjalne?ref=hl

 
 

  


 


 


 


 


 

 


 


 

 

 

W dokumencie PLAN DZIAŁAŃ ZABEZPIECZAJĄCO – OCHRONNYCH wyraźnie podkreślony jest punkt w którym jest mowa:

- przy wykorzystaniu techniki kryminalistyki (za pomocą sprzętu foto/video) będzie dokumentował przebieg działań w przypadku naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego

 

Więc dlaczego bezprawnie policjanci filmowali protestujących, przecież nie było naruszenia bezpieczeństwa zgromadzonych

 

 

KOMENTARZE

 • Wzywam do nazywania rzeczy i spraw po imieniu bo....
  ludzi już Pan Stonoga nazywa po imieniu :)
  Zdrada, bezprawie, gang, zbóje gangu, organizacja terrorystyczna gangu będącego aktualnie przy władzy itd, itp.
 • Są na służbie a mają nam służyć ... I PYTANIE
  Wystarczy ciągle powracać do pierwotnego błędu i go podnosić.
  Pytamy: ,,Czy jest Pan na służbie ? " odpowie tak
  Stwierdzamy : przecież to nam ma Pan służyć.
  I Znowu ,,Czy jest Pan na służbie ? To komu Pan służy ? Ma Pan mi służyć .
  Czy jestem aresztowany ? bo jak nie to co Pan chce ?
  Czy zatrzymany ? Czy na szczepienie na śmierć chce mnie Pan zabrać ?
  I tak w koło
 • Piętnować kolaborantów .....
  ten co przyjechał odhlować wystarczy, że odmówiłby i tak po kolei.
  Gang byłby bezradny. Tu jest przyczyna zła i sedno spraw.
  Nawet Pan Stonoga usprawiedliwia i pobłazliwie wypowiada się: ,, no powiedzieli, że ,,musieli" postawić mi zarzuty." A fe ohyda.
  Dla pieniędzy ludzie się podlą.
 • @andrzejw 09:05:54
  Ale pokazani na filmie ludzie to niby-policjanci, są bez identyfikatorów, ktoś z uczestników zgromadzenia słusznie zauważył ,że takie mundurki można kupić i się w nie ubrać np. na bal maskowy. Brawo dla Ewinii która to wszystko dokumentuje, to są fakty i dowody na działanie grup przestępczych pod przykrywką prawa. Po minach tych niby-policjantów widać że ktoś im obiecał bezkarność.

  Pozdrawiam serdecznie
 • Myślę, że trzeba być ostrożnym w formułowaniu wniosków z tego zdarzenia...
  Skoro ci policjanci są ukryci za okularami, czapkami, mundurem, skoro nie chcą się wylegitymować i wyjaśnić o co chodzi w tej całej akcji itd, itp, to prawdopodobnie nie mogą pozwolić aby ich zidentyfikowano, czyli być może to nawet nie są policjanci a jakś grupa w mundurach Policji której zadaniem ma być rozniecanie gniewu ludzi i skłócanie ich z Policją. Może to są jakieś przymiarki do scenairusza greckiego gdzie policjanci przechodzili na stronę Greków. Może więc chodzi w tym wszystkim o to by nichęć ludzi do władzy przerobić na niechęć do Policji i odwrotnie. Nie należy więc uogólniać, bo tak nie zachowuje się polska Policja
 • Jan Paweł Dokładnie, ale zawsze tak....
  sie urządzają. gangsterzy, Policja służy gangowi rządzącemu, aktualnie rządzącemu .
 • @
  GAZETA BAŁTYCKA

  Brutalna zemsta na Stonodze. Decyzja sądu budzi społeczny sprzeciw.

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/brutalna-zemsta-na-stonodze-decyzja-sadu-budzi-spoleczny-przeciw
 • @ewinia 10:41:09
  Nareszcie odzywają się jakieś media. Oby potoczyła się za tym lawina medialnych doniesień o tej "praworządności" III RP

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31