Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
951 postów 783 komentarze

70 lat od Obławy Augustowskiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minęło 70 lat od Obławy Augustowskiej. Jest to największa zbrodnia popełniona na narodzie polskim po zakończeniu działań wojennych. To miało miejsce w lipcu 1945 r.

 W Europie trwał dwa miesiące pokój i tak zwani nasi „wyzwoliciele” dokonali ludobójstwa. Musimy o tym pamiętać, na pewno to nie jest zbrodnia regionalna jak możemy mówić, że kłamstwo Katyńskie było kamieniem węgielnym PRL-u, to milczenie nad Obławą Augustowską jest takim kolejnym kamieniem węgielnym PRL-u państwa, które było zbudowane na kłamstwie i de facto nienawiści do Polaków. Mordu dokonały specjalne jednostki sowieckie Armii Czerwonej siłami 385 Pułku Strzeleckiego Wojsk Wewnętrznych NKWD oraz wydzielonymi oddziałami LWP i UB. Miała ona na celu rozbicie i likwidację oddziałów podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego w rejonie Suwałk i Augustowa.

17 sierpnia br. W Klubie Ronina w Warszawie, odbyło się spotkanie na którym gościła dziennikarka i pisarka Pani Teresa Kaczorowska, autorka książek m.in. „Dzieci Katynia” i „Obława Augustowska”. Spotkanie prowadził Pan Marcin wolski, a fragmenty książki autorki odczytała Pani Ewa Małachowska.film blogpressportal

 

   

KOMENTARZE

 • @ewinia
  brawo,brawo za pamiec o tej ochydnej sowieckiej zbrodni na niewinnych ludziach.
 • Ciekawe kto ich wydał?
  Bo nie wydaje się, by byli to mieszkańcy okolic z których wywodzili się ci bohaterscy Żołnierze.
 • Drugiego brata Kazimierza Andrulewicz zamordowali Niemcy.
  Brat mojej Babci Antoni Andrulewicz był jednym z tych Bohaterów.Drugiego brata Kazimierza Andrulewicz zamordowali Niemcy. Jeśli łaska, to proszę o uzupełnienie zdjeć i informacji na stronie www.ogrodywspomnien.pl - adres w poście: http://beata.neon24.pl/post/124576,w-holdzie-niezlomnym-andrulewiczom-czesc-ich-pamieci
  Pozdrawiam z Wrocławia
 • Największa w historii zbrodnia na narodzie polskim dzieje się teraz
  Największa w historii zbrodnia na narodzie polskim dzieje się teraz na naszych oczach. Działania władz i wszelkich instytucji im podległych zmierzają do fizycznej likwidacji maksymalnie dużej liczby Polaków.
 • Zabici to "partyzanci" grasujący w okresie okupacji w tamtych okolicach
  Zabici to "partyzanci" grasujący w okresie okupacji w tamtych okolicach. Bez skrupułów zabijali miejscowych kiedy ci np nie chcieli im oddać ostatniego świniaka lub cielaka. Tak było na suwalszczyźnie , białostocczyźnie w czasie okupacji niemieckiej i do początku lat pięćdziesiątych po wojnie. W latach dziewięćdziesiątych XXw rozpoczęto zmasowaną akcję dorabiania pospolitym bandziorom i złodziejom legendy o ich rzekomej walce o niepodległość w czasie okupacji i po wojnie z komunistami. Celowo nie wspomina się o rabunkowych napadach na wiejskie sklepy , banki spółdzielcze , placówki oświatowe.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930