Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1372 posty 1049 komentarzy

V rocznica Obrony Krzyża na Krakowskim Przedmieściu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minęła piąta rocznica Obrony Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, przed Pałacem Prezydenckim. W południe Obrońcy Krzyża zebrali się, aby przypomnieć ludziom o próbie usunięcia krzyża spod Pałacu Prezydenckiego w dniu 3.08.2010 roku.

Zaproszony ksiądz Stanisław Małkowski wraz z przybyłymi odmówił modlitwę w intencji naszej ojczyzny, udzielił im błogosławieństwa.  Modlono się również aby  już za kilka dni Pałac Namiestnikowski stał się Pałacem Prezydenckim, aby polski Sejm, polski Senat i rząd, były wierne narodowi, wspólnemu dobru, służyły Polakom. Aby wspólnie odwołały te wszystkie zbrodnicze ustawy, które teraz w przyspieszonym tempie podpisuje ustępujący prezydent. Swoje sprawowanie urzędu prezydenckiego ów prezydent-rezydent  rozpoczął od haniebnej walki z krzyżem, który tutaj stanął i ma tutaj pozostać. Kończąc swoje nieszczęsne urzędowanie chce tę końcówkę swojego panowania wykorzystać, aby uczynić fakty dokonane przeciwko Bogu, przeciwko konturze, przeciwko polskiej tradycji, wierze, przeciwko naszemu wspólnemu dobru, przeciwko małżeństwu, rodzinie, przeciwko życiu każdego człowieka od poczęcia do śmierci. Odchodzi w przeszłość. Obyśmy chcieli pamiętać i o przeszłości i o tym co jest teraz, walka o to dobro broniąc krzyża i tym co będzie. Oby Polska żyła, śpiewając w hymnie narodowym „jeszcze Polska nie zginęła” kiedy żyją wierni Bogu, Honorowi i Ojczyźnie Polacy.  Nie zginęła bo tego pragnie sam Chrystus, a z nim Najświętsza Maryja Panna Królowa Polskiej Korony. Pan Janusz Zieliński przypomniał historię krzyża, a Pan Jan Gruszyński mówił o swoim pobycie w Smoleńsku w dniu katastrofy.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • 3-CI SIERPNIA BĘDZIE KIEDYŚ ŚWIĘTEM PAŃSTWOWYM - DNIEM PRZYWRÓCENIA KRZYŻA DO KORONY.
  Już do końca świata, a przynajmniej - do kiedy z Warszawy wyrusza pielgrzymka na Jasną Górę (3-go sierpnia) tamte wydarzenia będą wracały w świadomosci Polaków. Był to ważny moment w dziejach Narodu, kiedy Władza Króla i Koscioła zmówiły się przeciwko Bogu i Narodowi. Ich zmowa rozpoczęła się podczas Okrągłego Stołu, była efektem potęznych nacisków miedzynarodowych przeciwko Polsce. Masoneria WASP-owska i post-Sowieci wytrwale pracują nad odebraniem Polakom państwowości, morale, bogactw naturalnych, pracują nad wyludnieniem Polski. Wściekłość Władzy wzbudził fakt, że społeczeńśtwo polskie zaczeło się zbierać wokół Krzyża przed pałacem głowy państwa, i że było to społeczeństwo zbuntowane, wątpiące we Władzę. Wtedy Władza sięgnęła po swoje wpływy w Kościele, zaszantażowała Episkopat i księży - żeby rozgonić Lud zbierający się przy Krzyżu. Usiłowali Krzyż usunąć i rozpędzić ludzi wykorzystując wyjście pielgrzymki na Jasną Górę. Namówili pielgrzymów i harcerzy do kradzieży Krzyża sprzed pałacu prezydenckiego. Nie spodziewali się jednak oporu, przeszacowali siłę władzy Kościoła, niedoszacowali siłę Krzyża w Narodzie. Lud przepędził księży, harcerzy i otumanionych pielgrzymów. W ten sposób Krzyż rozpoczął swój tryumfalny powrót do Korony. A był z godła państwowego usuniety 13-go grudnia 1927, kiedy masoneria przejęła władzę w Polsce drogą zamachu stanu.
  3-ci sierpnia będzie kiedyś świętem państwowym, będzie to data przywrócenia Krzyża do Korony. Daj Boże, żebyśmy tego dnia dożyli.
  + Amen!
 • @unifoto 17:26:52 - NO JAK TO? PRZYWRÓCENIE KRZYŻA DO KORONY SZKODZI PANU DUDZIE?
  Bardzo ciekawy głos - zaliczenie Pani Ewinii do prowokatorów. Kolejny głos przeciwko Krzyżowi w przestrzeni publicznej. Jeszcze ciekawszy jest opis AOFI "unifoto" na NEon24.pl: "prezydent ŻBIK". Czyli koleś przedrzeźnia inicjatywę RzBiK, czyli Las Smoleński. Miejmy oko na tego złośliwca.
  ==========
  @autorka // Prowokatorzy won sprzed Pałacu! // Już przychodzicie szkodzić nowemu Prezydentowi? // nadużycie link skomentuj // unifoto 04.08.2015 17:26:52
 • @unifoto 19:05:40
  Nie ma tam żadnych prowokatorów. Skąd taki pomysł? Obrońcy Krzyża na Powązkach osobiście rozmawiali z prezydentem elektem, którego wybrał naród w wolnych wyborach, uścisnęli mu dłoń i pogratulowali zwycięstwa. Nie mają nic do niego, nie robią nigdzie żadnych prowokacji.
 • @
  Obrońcy Krzyża na Powązkach Wojskowych w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

  https://www.youtube.com/watch?v=YYAYVpq403s
 • @unifoto 19:05:40 - JAK TO? DLACZEGO PAN SKŁÓCA POLAKÓW? DLACZEGO PAN STOSUJE PARSZYWKĘ? DLACZEGO PAN ZASTRASZA?
  Osoby widoczne na fotografiach są w środowiskach patriotycznej Warszawy doskonale znane - są to ludzie światli, wykształceni, odważni i mądrzy, szlachetni. Wielce się zasłużyli w procesie restytucji Krzyża w Koronie, bronili Krzyż przed pałacem prezydenckim od roku 2010. Nazwanie ich prowokatorami to bolszewicko-michnikowski chwyt językowy. Równie dobrze mógłby ich Pan nazwać antysemitami, lub oszołomami. Tym swoim o-parszywiającym wpisem sporo Pan o sobie powiedział. Pan powinien tych Obrońców Krzyża po rękach całować.
  No i kwestia Lasu Smoleńskiego - niech Pan mnie nie straszy, bo ja się nie boję. Tak się składa, że w Lesie Smoleńskim brałem udział kilka razy osobiście i znam tam działajacych patriotów. Bardzo porządni ludzie. Przechowuję nawet banner LS. RzBiK, kóry Pan przedrzeźnia - to cenna inicjatywa jednego z czołowych działaczy LS, zasłużonego współtwórcy NowegoEkranu, świetnego blogera polskiego - Pana Carcajou.
  Pański wpis jest karygodny. Złośliwy, podły i kłamliwy, zastraszający. Bardzo mi przykro.
  ==========
  @Eugeniusz Sendecki 18:57:48 // Prowokatorzy to nie Pani Ewa, ale indywidua widoczne na zdjęciach. // I RzBiK to autorski pomysł jednego z blogerów - nic wspólnego z Lasem Smoleńskim, od którego trzymaj się z dala // nadużycie link skomentuj // unifoto 04.08.2015 19:05:40
 • @ewinia 19:33:26 - TO JEST TYPOWA MOWA ANTYPOLSKA. PROWOKACJA, PROWOKACJA!
  Jak Polak się czegoś dobrego domaga - to Wrogowie krzyczą, że to jest prowokacja! A jak Olejniki, Michniki, Lisiki i Unifotociki nas prowokują - to my mamy łykać ichnie antypolonizmy w ramach kultury dyskusji. To jest zniewalanie nas na płaszczyźnie mentalnej, kulturowej i informacyjnej. Pani zrobiła super robotę, bo sfilmowała historyczny moment. Kolejny historyczny i ważny moment w dziejach Polski. Pani się należą medal i oklaski. A przyłazi taki anonim Unifoto i szkaluje filmowanych przez Panią porządnych ludzi.
  Jestem obecnie na wakacjach w Juracie. Jak bym był w Warszawie - to na pewno bym był przed pałacem z Krzyżem. Tak sobie myślałem, że Pani i Zieliński, i inni ludzie - przyjdą na pewno, i że Pani to sfilmuje. I się wzruszylem, bo się nie zawiodłem.
  A ten Krzyż, który przynosiliśmy pod pałac 12-go jedzie do Auschwitz. Na 74-tą rocznicę smierci Swiętego Maksymiliana. Jak by Pani chciała - to ja zapraszam, zabiorę Panią. Bedziemy stawiali w Oświęcimiu na Żwirowisku replikę Krzyża z Giewontu (15m). Żeby upamiętnić przejście Świętego Maksymiliana do Wieczności.
  +
 • Mam pytanie
  Czy znany nie tylko w Polsce,ale juz i w znacznej czesci Europy Pan Andrzej Hadacz byl obecny.
  Gdyby bylo inaczej to ta rocznica stracilaby na wartosci 8-)))))
  raczej by takiego numeru nie wykrecil

  Super fotorelacja pozdrawiam z 5+
 • @Zbójnicki pies 20:42:58 - DO ANDRZEJA HADACZA NIE MOŻNA SIĘ DODZWONIĆ
  Od czasu pojawienia się w mediach informacji (dezinformacji?) o mieszkaniu komunalnym jako zapłata w zamian za napaść na Andrzeja Dudę - Hadacz nie odbiera telefonu. Pojawił się ostatnio tekst w czasopiśmie "W SIECI" o Hadaczu, w którym Panowie Redaktorzy Marek Pyza i Marcin Wikło powielają kłamstwa antyhadaczowe. Ten ich tekst jest zapowiedzią kolejnej fazy walki z Krzyżem, opierającej się na opluwaniu ludzi domagająychc się przywróćenia Krzyża do Korony. Właśnie, nie zdziwił bym się, gdyby się okazało, że bloger "Unifoto" to ktoś z tego środowiska, być może sam Marek Pyza lub Marcin Wikło. Oni się w tym tekście odsłonili - że nie chcą Krzyża ani przed pałacem, ani w Koronie. Stosują szantaż emocjonalny - że kto się domagać będzie Krzyża w godle państwowym, albo kto będzie przynosił Krzyż przed pałac prezydencki - ten prowokator. Hadacz jest przez nich stosowany jako fetysz trefiący. To znaczy - że kto za Krzyżem - ten Hadacz. A Hadacz to wiadomo - prowokator. Znaczy - że Krzyża ma nie być, bo to prowokacja Hadacza. Prymitywny chwyt przeciwko Krzyżowi.
 • @Eugeniusz Sendecki 21:13:39
  https://rafzen.wordpress.com/2013/03/04/dewianci-usuneli-ze-sztandarow-boga-honor-i-ojczyzne/ Pozdrawiam dobra robota , szkoda że między nami żyje coraz więcej idiotów .Pzdr.
 • @Eugeniusz Sendecki 21:13:39
  Przenoszę od Zygmunta . Dziękuję i pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=U4m9OdMZNu8&feature=player_embedded
 • @Repsol 21:24:13 - ANO NIESTETY
  Pozbycie się sztandaru miało zapewne jakiś podtekst bałaganiarski. Niestety, ale trudno jest zaufać, że panuje porządek w Wojsku Polskim obecnie. Moim ekspertem w tej dziedzinie jest Generał Grudniewski, który pamięta jeszcze czasy PRL i porównuje ówczesny bałagan z obecnym. No i nie ma dobrych wiadomości. Stoimy przed zadaniem odbudowy polskiego wojska, wyrwania go ze szpon masonerii WASP-owskiej.
 • @Eugeniusz Sendecki 21:39:54
  Przecież wszyscy to wiedzą . Dane aplikowane polactwu : http://freeisoft.pl/2011/01/polska-i-rosyjska-armia-porownanie-sil-zbrojnych/ Do tego politycy kretyni i mamy kompl. https://obserwatorpolityczny.pl/?p=3503

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031