Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
951 postów 783 komentarze

Obrońcy Krzyża uczcili IV rocznicę obrony krzyża na KP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przy tropikalnej pogodzie Obrońcy Krzyża, Las Smoleński, zebrali się, aby przypomnieć ludziom o próbie usunięcia krzyża spod Pałacu Prezydenckiego w dniu 3.08.2010r.

 Zaproszony ksiądz Stanisław Małkowski, wraz z przybyłymi odmówił modlitwę i udzielił im błogosławieństwa. Pan Janusz Zieliński przypomniał historię krzyża, który przynieśli i postawili harcerze 15.04.2010 na Krakowskim Przedmieściu w intencji 96 osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Poruszył też sprawę dr Chazana. Po odsłuchaniu „Warszawianki”, głos zabrał Pan Piotr Rybak z Ogólnopolskiego Ruchu Oburzonych, który w imieniu własnym i Pawła Kukiza, chciał serdecznie podziękować tym wspaniałym ludziom, którzy jeszcze walczą o patriotyzm, o krzyż, o kościół, o rodzinę. Mówił też o teraźniejszości, czyli o wolności, której tak naprawdę nie mamy od 25-ciu lat. Nawoływał do przebudzenia się Polaków jeszcze w tym roku. Dzisiaj Polska nie jest matką, a macochą. Dostał płytę dla Pawła Kukiza nagraną przez barda Edwarda Snopka. Pan Janusz Zieliński podziękował Pani Joannie Burzyńskiej za heroiczną obronę krzyża w tamtym dniu. Pan Jan Gruszyński opowiadał o swoim pobycie w Smoleńsku w dniu katastrofy. Niespodziewanie przez Krakowskie Przedmieście przemaszerowało 3.000 harcerzy, którzy kończyli czterodniowy zlot w 70 Rocznicę Powstania Warszawskiego. Podczas przemarszu, Pan Janusz Zieliński opowiadał im o obronie krzyża , który tu przynieśli cztery lata temu ich poprzednicy. Na chwilkę zatrzymały się też zuchy, które brawami podziękowały Pani Joannie za jej wspaniałą postawę. Potem były pieśni śpiewane przez barda Edwarda Snopka. Obejrzano też pokaz zmiany warty honorowej przed Pałacem Prezydenckim. Na końcu wspólnie odmówiono modlitwę. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930