Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1295 postów 1014 komentarzy

10.05.2014 LAS SMOLEŃSKI - Apel pamięci. Fotoreportaż

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po raz czterdziesty czwarty LAS SMOLEŃSKI odczytał na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim apel pamięci z nazwiskami 96 osób, które zginęły tragicznie w katastrofie smoleńskiej. Apel czytał carcajou, następnie

 Pani Joanna z Obrońcow Krzyża wspominała swoje spotkanie z papieżem Janem Pawłem II oraz odczytała modlitwę z książeczki z jego modlitwami.

 

 

 

 
 

KOMENTARZE

 • Jesteście
  bardziej punktualni niż zegarki ze Szwajcarii. Szacun.
 • BARDZO SERDECZNIE POZDRAWIAM PRZYJACIÓŁ
  Z LASU SMOEŃSKIEGO
  Ostatnio się angażuję w inicjatywę "SIO!" pod sejmem, ale sercem bylem z Wami, Drodzy.
  :)
 • @Eugeniusz Sendecki 13:32:16
  LAS SMOLEŃSKI nadal trwa - " na przekór mgle ! " choć straciliśmy na wizerunku bez białoczerwonych znaków pamięci to jesteśmy rozpoznawalni jako jedyna akcja obywatelska dbająca o pamięć 96 Delegatów którzy nie powrócili do Polski i do swoich rodzin w dniu 10 kwietnia 2010 roku . Pamiętajmy o nich i dopominajmy się prawdy o ich tragicznym losie.
  Zapraszamy na Apel pamięci w dniu 10 czerwca 2014 roku ( będzie to czterdziesta piąta akcja LS )
  Pozdrawiam serdecznie
 • @chabor 19:59:13 - BĘDZIEMY NA PEWNO
  Pamięć w życiu narodu to podstawa. Dzięki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:18:33
  Moze ten las smolenski jest "na czasie", lecz widac, ze to raczej kilka "drzewek" - bowiem frekwencja mizerna - ot kilka niedobitkow, ktore probuje przypomniec o wydarzeniach, ktore przerosl wir aktualnych spraw. Byc moze , ze i na wypadek samolotu trzeba bedzie spojrzec z innej perspektywy - obecnych wydarzen, gdzie Usrael w koncu sprowokowal wojne domowa na Ukrainie ...oraz antyrosyjska histerie ...Cos w tym jest i byc moze, ze antyrosyjska histeria w Polsce nie jest az tak niewytlumaczalna i spobntaniczna ..Jezeli kraza "teorie spiskowe" o udziale wywiadu Usraela w zamachu w Nowym Jorku, trzeba by takze inaczej spojrzec na "zamach" smolenski ... Kto na tym skorzystal i dlaczego, oraz w czyim interesie .. Czy na pewno Rosja ?
 • @babaraba 00:48:02
  Były krzaki, są drzewka, jest nadzieja na prawdziwy LAS.
  ( LAS SMOLEŃSKI TRWA - do ostatniego blogera i komentatora )
  Dołącz.
  Pozdrawiam serdecznie
 • Pozdrawiam wytrwałych
  rodzynki w zepsutym polskim cieście.
 • @babaraba 00:48:02
  My nie musimy "inaczej spojrzeć", bo w Lasie Smoleńskim nie ma jedynie słusznej hipotezy.
 • @interesariusz z PL 10:40:05
  Dziękujemy za piękny komplement. Zostało nas już tylko 8. Ja, Carcajou, Ewinia, Chabor, Jok, John May, Renata, Edward Snopek... tyle zostało z wielkiego Lasu. W zeszłym roku odeszli Babcia Weatherwax i Dziadek Wojtek, do końca Lasu z balonikami była Rzepicha.
 • @carcinka 16:37:03
  w Lasie Smoleńskim pewnie nie, ale w Lesie Smoleńskim była - bo tylko jedna jedyna hipoteza moze byc w tej sprawie prawdziwa
 • @carcinka 16:45:00
  Rzepicha jest cały czas, tylko teraz nie mogła być, o czym mnie poinformowała.
 • @carcinka 16:37:03
  Mnie bynajmniej nie chodzi o krytyke waszej dzialalnosci upamietniajacej smierc wielu wybitnych Polakow. Ja jedynie mam coraz wieksze watpliwosci co do tego, czy na pewno Rosja jest za to odpowiedzialna. To tak jakby powiedziec, ze gdyby wszystko odbylo sie na Ukrainie, wowczas nalezaloby obciazyc wina Ukraincow. Najbardziej na katastrofie zyskal premier i pozniejszy prezydent ( Tusk i Komorowski) , ci zas obecnie coraz wybitniej pokazuja CZYJE interesy reprezentuja. I nie sa to interesy Rosju , lecz Usraela i UE ( moze Niemiec itp)...To takze daje do myslenia ..
 • @babaraba 21:25:57
  W Lesie był zawsze pluralizm poglądów: jednym zdanie zmieniało się wraz z kolejnym wydaniem Gazety Polskiej, jedni uważali że nie było żadnej katastrofy lotniczej tylko zwyczajny mord.... To co wspólne wszystkim jest u Carcajou http://carcajou.salon24.pl/499385,las-smolenski-jest-zwycieski Ostatnio zaczęliśmy rozdawać tej treści ulotkę pod Pałacem pod tytułem "Jedyny nie PiS-owski Smoleńsk w Polsce". Na razie ulotka budzi zdziwienie, na razie nikt nas nie próbował pobić :)
 • @babaraba
  Minęły cztery lata i jeden miesiąc od tragedii Polski w dniu 10.04.2010, treść ulotki "Jedyny nie PiS-owski Smoleńsk w Polsce" napisanej 2 lata wcześniej jest aktualna i dziś, poza zmianą " dwa lata...." na "cztery lata..." nic nie musimy zmieniać , jest aktualna . To straszne, czas zatrzymał się . Wydano wiele pieniędzy , powstały komisje, podkomisje, narady i inne p......i co i nic.!
  Ludzka pamięć jest zawodna, zatraca szczegóły , twarze, nazwiska, pełnione funkcje, dystynkcje , identyfikujące 94 Delegatów poza Parą Prezydencką uciekają w zapomnienie. Gdy czytamy Apel przypominamy, że poza Para Prezydencką tragedia dotyczy 94 Rodzin.
  To z szacunku dla nich na zakończenie Apelu padają nasze słowa " PAMIETAMY O NICH WSZYSTKICH I NIE ZAPOMNIMY ! Na przekór mgle !!
  Pozdrawiam serdecznie
 • @babaraba 00:48:02
  "Czy na pewno Rosja ?"
  Dlaczego tak jednowymiarowo podchodzisz do kwestii: kto na tym skorzystał?
  Przecież to może być zagadnienie wielowymiarowe, o którym piszę od lat na swoim blogu.
  W tym konkretnym przypadku był to interes wielu, z interesem Izraela na czele.
  Aby zrozumieć czyje interesy i w jaki sposób były reprezentowane w zbrodni smoleńskiej, trzeba poznać ówczesną sytuację geopolityczną.
  W tamtym okresie rozkwitała współpraca strategicznych partnerów czyli Rosji i Niemiec, prowadzących wspólne interesy i mających wspólne interesy wobec regionu Europy Środkowo Wschodniej, w tym Polski.
  Stan ten w odniesieniu do Polski, J.Kaczyński nazywał kondominium rosyjsko niemieckim. W tym celnym określeniu zabrakło tylko jednego elementu, czyli : kondominium rosyjsko niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym.
  Dlaczego J.Kaczyński tego ostatniego członu nie użył?
  Z prostego powodu, gdyż on uznaje rolę USA i Izraela w polityce polskiej za coś pozytywnego, więc pragnąłby jeszcze większej ich obecności(co przejawia się w domaganiu się obecności wojsk USA na naszym terytorium.
  W tamtym czasie, rządy PIS-u(2005-2007) a zwłaszcza prezydentura śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego prowadzącego politykę wschodnią będącą bardzo szkodliwą dla rosyjsko niemieckich interesów, stała się szkodliwa dla interesów USA i Izraela, gdyż uniemożliwiała dogadanie się USA z Rosją w sprawie pomocy Rosji dla USA w rozwiązaniu palących interesów USA z zaopatrzeniem wojsk w Afganistanie i interesów Izraela wobec Iranu, który rozwijał program atomowy, uznany przez Izrael za śmiertelne zagrożenie dla swego istnienia.
  Do sfinalizowania umów resetowych z Rosją, USA i Zachód musiał spełnić żądania Rosji, a te obejmowały m.inn. rezygnacxję z rozmieszczenia tarczy w Polsce i Czechach oraz zgodę na trwałe usunięcie Prezydenta L.Kaczyńskiego z wpływu na politykę zagraniczną Polski.
  Do gry skaptowano rząd Tuska(opcja pruska) i Marszałka Sejmu B.Komorowskiego(opcja ruska) i zgodnie z tradycją polityki USA wobec wasali, postanowiono wymienić L.Kaczyńskiego(który przestał być sterowalnym "naszym sku....ynem"*) na sterowalnego B.Komorowskiego("naszego sku....ysyna"*)
  * określenie użyte przez prezydenta USA wobec Somozy z Nikaragui
  (Franklin Delano Roosevelt, na wieść o rzeziach w Nikaragui
  czynionych przez swojego/amerykańskiego kacyka Somozę, zwykł mawiać
  o "bracie" Anastasio: "- To sk...syn - ale NASZ sk...syn!" )

  Jak przedstawiłem wyżej, zainteresowanych zbrodnią było wielu i to oni wspólnie to przyklepali, a wykonawstwo podzielili pomiędzy siebie, przydzielając Rosji i "polskim" udziałowcom , brudną robotę.
 • @
  Po apelu głos zabrał Pan Janusz Zieliński Obrońca Krzyża. Mówił ważne rzeczy. Opublikowany post na neonie nie trafił na pierwszą stronę, ale od razu został umieszczony w społeczeństwie, więc nie ma szans żeby go obejrzano. Warto do niego zagladnąć, zapraszam.

  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/108973,janusz-zielinski-mowi-o-katastrofie-smolenskiej
 • @ewinia 12:58:21
  Ważne słowa, dziękuję za link .
  Pan Janusz Zieliński mimo ciężkiej choroby trzyma się dzielnie, nie opuścił chyba żadnego Lasu, wspiera nas jako Obrońca Krzyża , udostępnia nagłośnienie, dzwoni, informuje o ważnych wydarzeniach, dba o godność tego miejsca pod pałacem.
  Wielki szacunek dla Pana Panie Januszu !!! Zdrowia! Zdrowia ! Zdrowia ! życzymy.

  Pozdrawiam serdecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31