Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1240 postów 972 komentarze

1.03.2014 Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych - uroczystości na "Łączce"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

1 marca na Powązkach, na „Łączce”, odbyły się uroczystości związane z Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Przybyły rodziny pomordowanych i tutaj pochowanych żołnierzy, kombatanci, uczestnicy Rajdu Katyńskiego, władze samorządowe Żoliborza oraz

 liczna grupa mieszkańców. Przemawiał prof. Krzysztof Szwagrzyk, mówił o wyjątkowym miejscu jakim jest „Łączka”. Oprawą uroczystości były grupy rekonstrukcji historycznej „Narodowe Siły Zbrojne”, „Niepodległość”, a także Związek Strzelecki „Strzelec” i „OSW”. Uczestnicy uroczystości trzymali tablice ze zdjęciami żołnierzy walczących z komunistami o niepodległość polski. Po głównej uroczystości, uczestnicy przeszli do grobów Józefa Szaniawskiego (ostatniego więźnia politycznego PRL), gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa „NILA”, mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszka” oraz pułkownika Ludowego Wojska Polskiego Ryszarda Kuklińskiego.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • W Lublinie Komitet Ochrony Pamieci Walk i Męczeństwa z negatywnych selekcji i kreacji
  przy Wojewodzie w 2009r przyjąl wniosek oszustki z tytułem Kustosz PLamieci Narodowej IPN do zamiany resztek terenu mogily zbiorowej wkięźniów Zamku LUBELSKIEGO FORMALNIE Z LAT 1944-46 (w tym cichociemni skazani na smierć) na mogilę symboliczną "żołnierzy AK, WiN, NSZ i BCh" czyli "żołnierzy wyklętych" przez likwidacyjne ekshumacje ich części oddzielonych w 1978r grobami sprzedeanymi na nowe pogrzeby.
  Ekshumacje mimo protestow przeprowadzono w 2012r bez obecności prokuratorow, historykow itp oraz bez plrotokolu wykopujac z likwidowanych cześci mogiły 40 swzkieletow i betonując zgromadzone i zmieszane kości w kilku worach na terenie części mogily przeznaczonym na symbolikczną.
  http://telewidz.neon24.pl/post/71457,szczatki-i-mogily-bohaterow-niszczone-w-lublinie-przez-popisowo-pobermanowskie-biurokracje-historyczne
  Tegoroczne obchdy dnia żołnierzy wykletych rganizowali organizatorzy POPiSowego niszczenia szczątków ofiar Zamku Lubelskiego oraz kłamcy ludobójstwa banderowskiego, którzy pod wodzą wojewodki Szolny-KOGUC (ODWOLANA ZBYT PÓŹNO PORZEZ SAMEGO tUSKA) usunęli slowo "ludobójstwo" z inskrypcji na planowanym pomniku ofiar rzezi wolyńskiej.
 • @ Ewinia
  Pięknie dziękuję. Ukłony.5*.
 • @telewidzacy 22:33:20
  To smutna wiadomość. Najważniejsze że pamięć o NIEZŁOMNYCH trwa w sercach Polaków.
  O przywrócenie słowa "ludobójstwo" należy bezwzględnie zawalczyć. Może jesteście Państwo zainteresowani pokazem filmu "ZATRUTA KREW BRATNIA" w reżyserii Krzysztofa Wojciechowskiego, jest to próba zmierzenia się z trudnym dla nas Polaków tematem, w świetle obecnych wydarzeń musimy wiedzieć czy mamy wrogów czy przyjaciół w narodzie ukraińskim. Na blogu Carcinki jest pełna informacja o filmie.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @chabor 08:59:55w tej sprawie wyslałem do Neonu24.pl prosbę o adres lub możliwości kontaktu z rezyserem
  Wyświetlenie filmu dla wlaściwej widowni w Lublinie jest z wielu względow celowe lecz wymaga uwzględnienia wielu warunkow (jak sądzę) a mianowicie:
  1zgody reżysera lub autorow czy wlaścicieli filmu , co moze wiazać sie z rożnymi warunkami jak np finansowe,
  2. zapewnienia odpowiedniej publiczności z prawdopodobnym udziałem osob zainteresowanych zakupem wydawnictw lub uczestniczeniem w realizacji ich planów. Wymaga to rozpropagowanika informacji w odpowiednich środowiskach przeważnioe dominowanych przez aspirujących do list wyborczych lub stanowisk i pozycji liderow w tych srodowiskach.
  3. wynajęcia lub wykorzystania odpowiedniej sali jakimi dysponuja odpowiednie instytucje, organizacje , partie itp lub ktore wymaga zaangażowania finansowego (względnie niewielkiego)
  W tego rodzaju przedsięwzięciach wyspecjalizowali sie prezesi klubów np Gazety Polskiej i organizacji satelickich wobec PO i PiS oraz SLD i Palikoterii a takze innych biurokracji.
  Nawet jeswli wiekszość z nich obawia swie opinbii nadmiernego zaangazowania w organizację tego filmu (podobnie jak w Lublinie storpedowano mozliwości wykladow o szkodliwości i kosztach homoseksualizmu a także i uchwaly Rady Miasta w sprawie propagowania "ideologii gender") to jednak nowe inicjatywy wyświetlenia tego filmu moga skutkiem "efektu tunelowego" doprowadzić do zaangazowania w jego wyswietlenie nawet parti politycznych a szczególnie Solidarnej Polski i rożnych "narodowcow" niestety takze w pewnym dyskretnym uzaleznionych np od Wielkiego KANCLERZA KUL LUB PREZYDENTA MIASTA ŻUKA Z PROTEKCJI BYLEGO SZEFA lubelskiej PO Palikota, którzy podtrzymuja tradycje dialektyczne annaaszo judaszo kajfaszystowskie ś. p. abp Życińskiego w stylu rotarianskim eurokabotynizmu.
 • CAŁY NARÓD ZAWALCZY O ODEBRANIE STOCZNI GDAŃSKIEJ ZŁODZIEJOM
  POLACY POŁĄCZMY SIĘ W WALCE O KOLEBKĘ SOLIDARNOŚCI WYGRAMY STOCZNIĘ I NADAMY JEJ IMIĘ ANNY WALENTYNOWICZ ODZYSKAMY STOCZNIE ODZYSKAMY WOLNA POLSKĘ

  https://www.youtube.com/watch?v=hkVkawKtmSw
 • ODEZWA DO NARODU POLSKIEGO
  MY NARÓD POLSKI WYPOWIADAMY POSŁUSZEŃSTWO ŻYDOWSKO-NIEMIECKIEJ WŁADZY TO NARÓD SPRAWUJE WŁADZĘ W RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ART 4 KONSTYTUCJI

  WYPOWIADAJĄC WŁADZĘ OBCYM NAM RZĄDOM PODEJMUJEMY WALKĘ O ODEBRANIE ZŁODZIEJOM STOCZNI GDAŃSKIEJ KOLEBKI SOLIDARNOŚCI POLACY-RODACY WYBIŁA GODZINA WOLNOŚCI NIE ZAPRZEPAŚĆCIE TEJ SZANSY NA WOLNĄ POLSKĘ Stefan Dembowski

  https://www.youtube.com/watch?v=hkVkawKtmSw
 • @telewidzacy 23:09:24
  Wszystkie trudności są do pokonania. Kontakt z Carcinką - www.carcinka.pl . Trzymam kciuki za pomyślne nagłośnienie tematu. Na pokazie filmu w salce kinowej Parafii rzymskokatolickiej ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO na Piaskach
  w Warszawie, ul. Broniewskiego 44 na film pt ZATRUTA KREW BRATNIA przyszło ok 60 osób w różnym wieku. Wśród zaproszonych osób był redaktor Gazety Polskiej. Zobaczymy jak zareaguje, czy przyczyni się do rozpowszechnienia filmu ?
  Serdecznie pozdrawiam.
 • w Kałuszynie
  Przemówienie Poseł na Sejm RP Pani prof. Krystyny Pawłowicz podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych OSP w Kałuszynie. Cześć i Chwała BOHATEROM ZBROJNEGO POWSTANIA - ŻOŁNIERZOM NIEZŁOMNYM!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=gJVXE891eBc
 • @chabor 08:10:58Potrzeby propagowania świadomości o banderowskim jak też "stalinowskim" ludobojstwie
  ktorego częścią byly sądowe i inne zbrodnie na "żołnierzach wyklętych" są szczegolnie jaskrawo uwidaczniane wydarzeniami na Ukrainie gdzie pobanderowcy uprawiali antypolskie zaklamywanie ludobojstwa banderowskiego nie tylko na "Ukrainie zachodniej" ale i wschodniej (pomagając tam w blokowaniu świadomości zbrodni "leninowsko stalinowskich") dzięki tolerancji wladzy posowieckich oligarchow i wykorzystywaniu mediów oraz edukacji publicznej. Nasze popisowe i sekssoliteryczne elity pasozytniczo zdominowanej sceny politycznej w narodowym froncie "jagielońsko europejskiego" wspierania "europeizacji" starają sie utrwalić i wzmocnić banderyzację Ukrainy wschodniej przez polityczną blokadę świadomości zbrodni banderowskiego ludobójstwa. Dla tego film "Zatruta krew bratnia" powinien być oglądany nie tylko przez znajacych te zbrodnie redaktorow Gazety Polskiej i ich klubowiczów glownie ze względu na funkcje ulatwiania rozumienia przyczyn i skutkow priorytetowości pasożytniczej motywacji.
 • @telewidzacy 23:39:47
  Zgoda, tylko kto ich do tego przekona ? a jeśli nawet przekona to czy podejmą to wezwanie i udostępnią klubowiczom GP tę wiedzę? Czas pokaże. Nagłaśniajmy temat, ten film jest szczególnie teraz wart uwagi .
  Serdecznie pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031