Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1228 postów 968 komentarzy

7.02.2014 Nabożeństwo żałobne reżysera Bohdana Poręby w Katedrze Praskiej św. Floriana

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

BOHDAN PORĘBA reżyser - twórca narodowej kinematografii urodzony 05.04.1934 w Wilnie ... i będziemy tą drogą w polskiej świadomości, która będzie bolała jak kiedyś cios knuta, oraz szeptany niezmiennie różaniec tęsknoty,

oraz szeptany niezmiennie różaniec tęsknoty, 

 że w krzyżu Ojczyzny Polonia Restituta....

     TOBIE POLSKO MOJE SERCE

 

"Straciliśmy tutaj na ziemi, polskiej ziemi wielkiego i wiernego Przyjaciela.  Wierzymy, mocno wierzymy, że pozyskaliśmy nowego Przyjaciela w Niebie, który będzie tam wstawiał się i modlił za nami i swoją ojczyznę, którą kochał miłością żarliwą i mądrą. Poprzez swoje filmy zawsze bronił polskości i prawdy o polskiej historii. Swojej „księdze życia” nadał tytuł „Obronić Polskość”. Bardzo pragnął zrealizować film zatytułowany „Obronić Prawdę”, przedstawiający autentyczne losy rodziny Laudańskich z Jedwabnego. Pozostaną na zawsze w naszej pamięci obrazy z „Hubala”, „Polonii Restituta”, „Zmartwychwstania” i wielu innych filmów w reżyserii Bohdana Poręby”.

Pozostanie w pamięci Polek i Polaków jako twórca narodowej kinematografii w ramach, której to powstała m.in. ekranizacja  „Nad Niemnem”, obejrzana przez 14.000.000 widzów, jako wielki patriota,  jako harcerz i działacz społeczny,  jako człowiek wielkiego serca i wielkiej kultury,  jako wzór miłości do Ojczyzny dla następnych pokoleń polskiej młodzieży.

Składamy szczere i płynące z naszych obolałych serc wyrazy współczucia żonie reżysera Lucynie, synom Maciejowi i Rafałowi oraz rodzinie i wszystkim Przyjaciołom Bohdana Poręby.

Współczujemy wszystkim Polkom i Polakom, bez względu na ich świadomość poniesionej straty.

Przyjaciele z wielu organizacji: Fundacja Polskie Gniazdo, Społecznej Fundacji Pamięci Narodu Polskiego, Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich, Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej, polskich Drużyn Strzeleckich, Stowarzyszenia Wierni Polsce suwerennej, Patriotycznego Ruchu Kresowego, Komitetu Pamięci Ofiar stalinizmu,….”

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

  • ewinia
    Pięknie pokazałaś tę smutną uroczystość.
    Odprowadziliśmy na Wieczny Odpoczynek Wielkiego Polaka.
    Spoczywa w Polskiej ziemi. Zostanie w naszej pamięci.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829